top of page
רקע אדמה ראשי.jpg

נורית ענבר - הדרכת הורים

גילי צומברג_edited.jpg

נורית ענבר

יעוץ משפחתי, מלווה ומדריכת הורים. מפגשי העשרה וסדנאות.

הורות בהתהוות -הורות כנתיב לחניכה והתפתחות


בכל אחד מאתנו חבויים הכישורים ההוריים ,אך הם נסתרים מאתנו מסיבות שונות הקשורות ברוח הזמן והתקופה . תהליך הורי הוא הזדמנות לדייק את התפקיד ההורי ולחשוף את הכוחות והכישורים החבויים. הזדמנות לעצירה, התבוננות באירועים ובשאלות הוריות. הזדמנות לגלות את הערכים החשובים לכם בחינוך הילדים וכיצד מנחילים אותם בהתאם לגיל , למבנה הייחודי של הילד והמשפחה . הזדמנות לפתח את הסמכות הפנימית ולהוות קרקע בטוחה עליה יכול הילד להיסמך, להתמלא בכוחות ולתת אמון בעצמו ובעולם. 


הגישה מבוססת ומשלבת בין גישות שונות:

כמורה להוראה תומכת Extra Lesson בחינוך האנתרופוסופי התבוננתי והעמקתי במאות ילדים המבקשים להיות שייכים בדרך ראויה למשפחתם, לבני גילם ולחברה. עבורי זה הבסיס המאפשר לי להדריך  הורים ואנשי חינוך .  

  • תפישת הילד והאדם המתהווה 

  • ההורות כנתיב לחניכה והתפתחות   

  • חינוך הילד לחופש מתוך סמכות וגבולות.

  • התפתחות הילד מתוך הגישה האנתרופוסופית .  

  •  לחשוב את הילד ולא לדעת אותו . 

  • התבוננות באירועים הוריים (מתוך הידע הביוגרפי והייעוץ הנרטיבי ) כנתיב לגילוי הנסתר מן העין, טיפוח הקשר והבנת הצרכים של הילד מאתנו.  

נורית האירה לנו את ההתבוננות בילד שלנו ,דייקה עבורנו את המפגש אתו בסיטואציות השונות והעניקה לנו תובנות חדשות וכלים מעשיים להתמודד עם גבולות ,התנגדויות, תסכולים, מעברים ועוד...." 


המפגש השבועי עם נורית היה עבורנו מרחב למידה וגילוי מרתק, האיר לנו את הצרכים הייחודים, המהותיים להתפתחות של הבן שלנו. שגרת המשפחה שלנו ממשיכה להיתמך כל יום מחדש בהשראת ההדרכה שקיבלנו."    ‏ 


" הגענו להדרכת הורים אצל נורית מאחר ושני ילדינו בחינוך האנתרופוסופי והיה לנו חשוב לקבל הדרכת הורים שעולה בקנה אחד עם המסגרות החינוכיות שלהם. הסתכלות של נורית על הילדים היא מקיפה ומעמיקה, למדנו המון והתהליך שעברנו אתה גרם לשינויים מדהימים אצל כולנו. השיחות אתה היו רחבות ונגעו מעבר לילדים גם בכל אחד מאתנו (ההורים) ואפילו בזוגיות שלנו."     


"לנורית יש יכולת מצוינת לראות סיטואציות מורכבות בדרך עמוקה ואוהבת. המפגשים אתה האירו לנו דברים רבים בהתנהלות המשפחתית והאבחנות שלה הביאו אותנו לעשייה ושינוים ממשיים שאנו רואים בביתנו. ממליצה על הליווי שלה בחום רב, אני מרגישה שמחה והכרת תודה על מפגשים אלו"  


"הגעתי לנורית דרך חבר שהמליץ עליה בחום. הייתי מאד סקפטית לפני שהתחלנו וציפיתי לעוד יעוץ והדרכה דומה למה שקיבלתי מהמון הדרכות שלא היו יעילות. מהפגישה הראשונה הבנתי שזה ממש לא כמו כל הדרכה שקיבלתי עד עכשיו, נורית פתחה לי את העיניים לעולם אחר לגמרי! לעולם של חמלה, טיפול והתייחסות לילד לפי המבנה והצרכים הרגשיים העמוקים שלו . הגישה שלה מתייחסת לכל המשפחה ולוקחת בחשבון את היחסים המורכבים בתוך המשפחה . עם האמפטיות וההתייחסות האותנטית שלה זה מאפשר לתת אמון שיש דרכים אחרות לחנך ילדים מאתגרים ולא לאבד תקווה."     


"נורית ליוותה את משפחתנו תקופה לא קצרה במהלכה העלינו מספר אתגרים ושאלות אתם התמודדנו. במהלך התקופה נורית בגישה המיוחדת, עזרה לנו להתפתח כמשפחה, כשאנו רואים תוצאות משמעותיות בתהליכי קבלת ההחלטות במשפחה, בהתנהגות הילדות ובדינאמיקה המשפחתית ביננו."

כתובת

רמת גן ובזום

<< לאתר המטפל

ליצירת קשר

0523779635

bottom of page